0332 353 77 39

Bursa Çanakkale Turu

Tur Fiyatı 450.00 TL

Tur Programı

1. Gün ( 12 Nisan 2019, Cuma) Saat 23:30 da Anıt Tiyatro önünden, Konya'dan Bursa'ya doğru hareket ediyoruz. 
Konya Bursa 504 Km. Yolculuk süresi yaklaşık 7 Saat.

2. Gün ( 13 Nisan 2019, Cumartesi)
Gece yolculuğun yaparak sabah saatlerinde Bursa'ya varıyoruz. Kahvaltımızı alacağımız restoranımıza geçiyoruz.. Kahvaltıdan sonra Tophane bölgesine geçip Osman Gazi ve Organ Gazi türbelerini ziyaret ediyor ve bu mekanları fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında Emir Sultan camii ve türbesine geçiyoruz. Yeşil Türbe, Çelebi Mehmet Türbesi ni de ziyaret ettikten sonra Ulu Camii’ye geliyoruz. Rehberimiz eşliğinde Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz. Daha sonra öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bursanın Kozahan ve Bedesten çarşılarında alışveriş yaptıktan sonra Çanakkale'ye hareket ediyor ve 3,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Çanakkale’deki otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Bursa'da serbest olarak alınacaktır. (İnegöl Köfte veya İskender Kebap Öneririz)
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Rota: Bursa Çanakkale 277 Km, yaklaşık 4 saat.
Otele Giriş Saati: 19:00

3. Gün (  14 Nisan 2019, Pazar) Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında feribotla Gelibolu yarımadasına geçiyoruz. Feribotla Eceabat'a varışımızın ardından Kilitbahir Kalesi ziyaretimizi yapıyoruz. Daha sonra Namazgah TabyasıRumeli Mecidiye Tabyası Seyit Onbaşı Anıtıziyaretlerimizi yapıyoruz. Daha sonra Şahindere Şehitliği ziyaretimizi yapıyoruz. Çanakkale'nin Sembolü olan Şehitler Abidesi'ne gidiyoruz. Şehitler Abidesi'nde rehberimiz tarafından bilgilendirme yapıldıktan sonra serbest zaman veriyor bu mekanı fotoğraflama imkanı buluyoruz. Rehberimizi dinleyerek Morto Koyu'nun (Ölüm Koyu) yanından geçeceğiz.  Turumuz 63 askeri ile yaklaşık 2000 düşmanı püskürten Seddülbahir'de bulunan Ezineli Yahya Çavuş Şehitliği ve Ertuğrul Tabyası ile devam ediyor. Öğle yemeği için Alçıtepe köyüne varışımızla birlikte serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra  Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan ileri simülasyon teknikleri ile 13 ayrı canlandırma odasının ikisinde üç boyutlu gösterim yapılan ve üç ayrı odada da hareketli platformlarla Çanakkale Savaşları’nın önemli kesitleri, 63 dakikalık gösterimle misafirlerimize anlatılan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. 57.Alay ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Conkbayırı, Yeni Zelanda Anıtı ziyaretimiz ile şehitlik ziyaretimiz son buluyor. Geri dönüş için feribot ile Anadolu yakasına geçtikten sonra Konya'ya doğru hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Konya'ya varış ile turumuz sona erecektir. Konya'ya geliş saatimiz pazartesi takribi 07:00 dır.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde'de açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Çanakkale Alçıtepe'de serbest olarak alınacaktır. (İbrahim Usta'nın yerinde kasap köfte öneririz)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil değildir. Yol üzerinde mola tesislerinde serbest olarak alabilirsiniz.
Çanakkale Konya 752Km. Yolculuk süresi yaklaşık 10 saat.

 Ücrete dahil olan hizmetlerimiz


 • Konyadan ulaşım
 • 1 Gece yarım pansiyon konaklama
 • 2 Sabah kahvaltısı
 • 1 Akşam yemeği
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Feribot geçiş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Acenta refakati

 Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz


 • Otel ekstraları
 • Tüm öğle yemekleri
 • 2. Gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi (13 TL)
 • Kişisel harcamalar

Helen Hotel

Çanakkale'nin Cumhuriyet Meydanında bulunan ve feribot iskelesine 70 mt mesafede olan Helen Hotel, 50 oda ve 132 yatak kapasitesine sahiptir. Otelimiz her türlü etkinliğe uygun 70 kişilik toplantı salonuna, 130 kişilik restorana ve güvenlik kameralarıyla donatılmış özel iki otoparka sahiptir. Güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışımız ile siz değerli konuklarımızın memnuniyeti her zaman ön planda tutulmaktadır. Hotel Helen Park, bir koridor ile birleştirilen ana binamız Hotel Helen ile birlikte 92 oda ve 214 yatak kapasitesine ulaşarak kalabalık gezi turlarını kendi bünyesinde misafir edebilmektedir.


Tur Tarihleri


Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübeye dayanarak, siz sayın misafirlerimizin rahatını ve kültür turu mantığını göz önüne alarak, 6 yaş ve altı çocuk misafirlerimizi turlarımıza kabul edemiyeceğimizi bildiririz.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.