0332 353 77 39

Doğu Karadeniz Turu

Tur Fiyatı 900.00 TL

Tur Programı

Hareket: 3 Hazian 2019. Pazartesi
Değerli misafirlerimiz, sizleri saat 21.00 de Konya Devlet Tiyatrosu Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1. Gün ( 4 Haziran 2019, Salı )  Ordu - Giresun - Trabzon - Atatürk Köşkü - Ayasofya - Akçaabat - Sümela Manastırı
Değerli misafirlerimiz, sabah yolda vereceğimiz kahvaltısı molasının ardından Ordu’ya varıyoruz.
Ordu kentinin sembolü olan “Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı “ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra yemyeşil fındık bahçelerinin arasından Giresun’a ulaşıyoruz. Giresun’da Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nı (Panoramik) görüyoruz.  Giresun’da vereceğimiz fındık alışverişi molasının ardından, Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’a varıyoruz.
Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz.
Trabzon’un meşhur Telkârilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasından sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2. Gün (  5 Hazian 2019, Çarşamba ) Uzungöl – Garaster Lustra Yaylası 
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Garaster ve Lustra yaylasına ulaşıyoruz. 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyoruz. 
Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e dönüyoruz. Solaklı Deresi boyunca yemyeşil vadide ilerleyerek yörenin ender ahşap mimarisine sahip Hapsiyaş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde. 

3 Gün ( 6 Haziran 2019, Persembe ) Batum - Borçka - Karagöl - Ayder Yaylası
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Arhavi, Hopa ilçelerini takip ederek Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Çoruh Nehri kenarındaki Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerle Karagöl’e çıkıyoruz. Kıvrımlı yollar ve ahşap köy evlerini tamamlayan ladin, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçları eşliğinde Mayasur ve Bandranala Şelalelerini izliyor, 1550 m yüksekliğinde Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı Karagöl’de doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde. 

4. Gün ( 7 Haziran 2019, Cuma  ) Fırtına Deresi - Zilkale - Palovit Şelalesi
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ayder yaylasını doyasıya yaşıyor ve Fırtına Vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz. Ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisinde arzu eden misafirlerimiz Zipline binebilirler. Daha sonra bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zilkale ve Palovit Şelalesi gezilerimizi yapıyoruz.
Daha sonra Sürmene'de bulunan Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Konya'ya hareket ediyoruz.

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Yurtdışı çıkış harcı 15 TL'dir. Misafir tarafından ödenir.

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde sadece TC Kimlikleri ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve soğuk damganın mutlaka görünür olması gerekmektedir. Gürcü gümrük görevlileri kimlik yıpranması konusunda son derece titiz davranmaktadır. Kimliğinizdeki fotoğrafınızın eski olması, pvc’sinin kalkmış olması, kenarlardaki/köşelerdeki yıpranmalar veya kenarlardan pvc’yi kesmiş olmanızdan dolayı geçiş yapamazsınız. 10 yıldan eski kimliklere de geçiş izni verilmemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bizim tavsiyemiz, tur tarihine kadar yeni çipli kimlik kartlarınızı almanız olacaktır. Ayrıca eğer varsa, geçerli pasaportunuzu da yedek bir önlem olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konforlu Ulaşım
 • 3 Gece yarım pansiyon konaklama
 • 4 kahvaltı
 • 3 Akşam yemeği (otellerde)
 • Profesyonel Rehberlik
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Araç içi ikramlar

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Ordu Boztepe teleferik ücreti
 • Yayla çıkış ücretleri
 • ⇒    Pokut – Sal Yaylası Minibüs Ücreti
 • ⇒    Borçka Karagöl Minibüs Ücreti
 • ⇒    Zilkale ve Palovit Şelalesi Minibüs Ücreti
 • ⇒    Garaster Lustra Yaylası Minibüs Ücreti
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalar


Tur Tarihleri


Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübeye dayanarak, siz sayın misafirlerimizin rahatını ve kültür turu mantığını göz önüne alarak, 6 yaş ve altı çocuk misafirlerimizi turlarımıza kabul edemiyeceğimizi bildiririz.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.