0332 353 77 39

Lavanta Kokulu Köy Turu

Tur Fiyatı 175.00 TL

Tur Programı

Eğirdir Akpınar Tepesi, Kovada Gölü Milli Parkı, Yeşil Ada, Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camisi ve Kemerli minare, Eski Eğirdir evleri, Lavanta Kokulu Köy

Biniş Duraklarımız
06:30 Anıt Meydanı Devlet Tiyatrosu Önü
06:45 Meram Tıp Fakültesi Önü

Siz kıymetli misafirlerimiz ile keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Eğirdir Gölünü kuşbakışı olarak görebileceğimiz Akpınar Tepesi’ne varıyoruz. Burada manzara eşliğinde kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından bu mekânı fotoğrafladıktan sonra Kovada Gölü’ne gidiyoruz.

Eğirdir Gölü’nün güneye devamı olan Kovada Gölü, aradaki dar bölgenin alüvyonlarla dolması sonucu ayrı bir göl halini almıştır. Jeolojik olarak karstik tektonik bir polye olan göl, Eğirdir ve Beyşehir Göllerinde olduğu gibi turkuaz mavisi sularıyla bilinir. Kovada Gölü’nün çevresi zengin bitki örtüsüne sahiptir ve yüzlerce çeşit hayvan barındırmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı “Milli Park” niteliğini almıştır. Göl çevresinde yürüyüş turu atıyoruz.

Eğirdir Gölü üzerinde bulunan Yeşil Ada’ya varıyoruz. Yeşil Ada etrafında yürüyüş turu atıyoruz. Yürüyüş esnasında Eski Eğirdir Evleri, Dünya'nın ilk ruhban okulu olan Ayastafenos Kilisesi, Muslihiddin Dede Türbesi'ni görecek ve Yeşil Ada'nın olağanüstü güzelliğine şahit olacaksınız. Daha sonra Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camisi ve Kemerli Minare, Eğirdir Kalesi ve civarlarını geziyoruz. Öğle yemeğimizi Eğirdir’de bulunan restoranımızda alıyoruz. 

Daha sonra Lavanta tarlalarının bulunduğu Isparta'nın Keçiborlu İlçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Öncelikle Lavanta ve gül ürünlerinin işlendiği fabrika gezimizi yapıyoruz. Burada gül ürünlerinden alış veriş imkanımız oluyor.
Kuyucak, Lavanta Kokulu Köy olarak adlandırılıyor. Lavantalar, haziran sonu morarmaya başlıyor ve temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz sonu ağustos başından itibaren ise hasat başlıyor. Mor lavanta tarlaları arasında gezinti yapıp lavanta kokusunu içimize çekiyor ve lavantaların sunduğu görsel şöleni hafızalarımıza ve fotoğraf makinelerimize kayıt ediyoruz.
Gezimizin ardından maalesef Lavanta Kokulu Köye veda edip Konya'ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Konya'ya varışımızda yine siz değerli misafirlerimizi aldığımız duraklarımıza bırakıyoruz.


Ücrete dahil olan hizmetlerimiz


 • Ulaşım
 • Sabah Kahvaltısı (Akpınar Tepesi Yörük Çadırında)
 • Öğle Yemeği
 • Milli park giriş ücretleri 

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz


 • Kişisel harcamalar
 • Akşam Yemeği

Günübirlik kültür turları iptal koşulları

 • Tur tarihinden iki gün önce yapılacak iptallerde tur ücreti bir başka tur için saklanır veya iade edilir.
 • Tur tarihinden iki günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.


Tur Tarihleri


Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübeye dayanarak, siz sayın misafirlerimizin rahatını ve kültür turu mantığını göz önüne alarak, 6 yaş ve altı çocuk misafirlerimizi turlarımıza kabul edemiyeceğimizi bildiririz.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.