Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Fotoğraflar

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu Gezi Rotası


KARS - ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ - BOĞATEPE KÖYÜ

Yüksek hızlı tren ile Konya - Ankara gidiş 
Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagon ile Ankara - Kars gidiş 
Anadolujet ile Kars - Ankara dönüş 

1. GÜN: Konya - Ankara - Kars ( 23 Ocak 2020, Perşembe ) 
Buluşma: Saat 13:30 Konya Tren Garı, 16:30 Ankara Tren Garı

Saat 13.30’de Konya Tren İstasyon'unda buluşma ve hızlı trenle 14:05'da Ankara’ya hareket. Doğu Ekspresi’nin yataklı kompartımanına yerleşme. Saat 16:55'da hareket. Akşam Yemeğinizi tren içerisinde serbest olarak yemekli vagonda alabilirsiniz. Tren yolculuğumuzda Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum illerinden geçiş yaparak Kars’a ulaşacağız. 

2. GÜN: ( 24 Ocak 2020, Cuma )  İliç, Erzincan, Erzurum, Kars
Sabah saat 06.05 sularında İliç tren İstasyonu'na varış. Tren İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir.  Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Karanlık Kanyon turuna katılabilirler. Karanlık Kanyonda bot turu gezisi ve fotoğraf çekimi, Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezilerini tamamlayıp trenimize binmek üzere İliç’e doğru yola çıkıyoruz. İliç’te trene yerleşme. 09:05'de İliç’ten hareket. 10:59 Erzincan’ a varış, Tren Erzincan İstasyonunda 3 saat bekleyecektir. Dileyen misafirlerimiz  ekstra düzenlenen Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu turuna katılabilirler. Gezilerimizden sonra trenimize transfer. 13:40 hareket. Saat  17:33’de Erzurum istasyonuna varış. Tren Erzurum istasyonunda 3 saat mola verecektir. Erzurum tren garında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Trenimiz saat 20:13'de hareket edecektir. Erzurum tren garı hareketimiz ile Manzaralar eşliğinde Kars’a varışımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde. Konaklama otelimizde. Konaklama: Kale Otel.

3. GÜN: (  25 Ocak 2020, Cumartesi ) Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Çıldır Gölü'ne varıyoruz. Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Göl etrafında yürüyüş ve serbest fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra ekstra olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Yemekten sonra aşık atışması etkinliğimiz olacaktır. Konaklama: Kale Otel

4. GÜN: ( 26 Ocak 2020, Pazar )  Kars Şehir Turu, Kars Kalesi, Fehtiye Camii, 12 Havari Kilisesi, Hasan Harakani Hz. Türbesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı geziyor ve buradan Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Kale ziyaretinin ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Vali konağı, Ptt binası, Ortodoks kilisesi (Merkez cami), Demir köprü, Kars müzesi ve Alexander nevski kilisesi (Fethiye Camii), Ebu-l Hasan Harakâni türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kafkas Halk Dans Gösterisi programına katılabilirler.Konaklama: Kale Otel

5. GÜN: ( 27 Ocak 2020, Pazartesi ) Boğatepe Köyü
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Boğatepe Köyü’ ne hareket ediyoruz. Kars’ a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan ve meşhur Kars gravyerinin üretildiği tek köy olan bu köyde Boğatepe Peynir Müzesi ve Mandıra ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Buradan Kars’ a geri dönüyor ve Kars Havalimanı'na hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Anadolujet Hava Yolları 13:55 seferi ile Ankara'ya uçuyoruz. Ankara'dan katılan misafirlerimiz ile ayrılıyoruz. Konya'ya gidecek misafrlerimizle Ankara Havalimanından Ankara Gar'ına geçiyoruz. Ankara Konya Yüksek Hızlı Tren ile Konya'ya hareket ediyor ve Konya'ya varışımızla birlikte turumuzu sonlandırıyoruz.


Tarih ve Fiyat

Genel Uyarılar ve Notlar
  • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
  • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
  • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
  • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
  • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
  • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.